Łosoś Porcje 120/150g  (1)

Łosoś Porcje 120/150g

Łosoś Porcje 120/150g
65,00
PLN
/
kg
kg

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

Małe kawałki łososia, gotowe już porcje, idealnie sprawdzą się grillowane, pieczone lub smażone. 

Podana cena jest ceną za 1kg, ostateczna cena będzie podana po złożeniu zamównia i bedzie zależna od wagi produktu (wynika to z ręcznego dzielenia produktów).

 

Kwasy omega 3

Jak powszechnie wiadomo, ryby morskie są źródłem cennych dla naszego zdrowia kwasów tłuszczowych z rodziny omega 3. Łosoś jest szczególnie w nie zasobny, bo w zaledwie stugramowej porcji dostarcza aż 1700 – 1900mg kwasu eikozapentaenowego  (EPA) i 2100 – 2300kwasu dokozaheksaenowego (DHA). Razem daje to około 5g kwasów omega 3 w 100g ryby! By dostarczyć taką dawkę tych tłuszczów potrzeba byłoby zjeść kilkanaście kapsułek suplementu diety zawierającego te tłuszcze.  

Warto wiedzieć, że kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3, nie tylko korzystnie wpływają na układ krążenia, ale mają także szereg innych właściwości.  Oddziałują na aktywność komórek tłuszczowych oraz pomagają uwrażliwić tkanki na działanie insuliny. Odpowiednio wysokie spożycie tych kwasów tłuszczowych korzystnie wpływać może na pracę nad sylwetką, sprawiając, że organizm sprawniej wykorzystuje spożyte kalorie oraz lepiej reaguje na aktywność fizyczną. Przypuszcza się także, iż tłuszcze te mogą mieć wpływ na poziom leptyny, ważnego hormonu uczestniczącego w regulacji gospodarki energetycznej.

Badania przeprowadzone przez  zespól naukowców z Zakładu Fizjologii i Żywienia Uniwersytetu w Navarra na grupie ochotników z nadwagą i otyłością wykazały, że dieta zasobna w kwasy omega 3 ( 1300mg na dobę) powoduje zmniejszenie łaknienia pomimo deficytu energetycznego. Badacze z Wydziału Nauk o Żywności i Żywienia Człowieka, Landspitali University Hospital, University of Iceland zaobserwowali, że uwzględnienie w niskokalorycznej diecie zasobnych w kwasy omega 3 ryb morskich bądź skoncentrowanego oleju rybiego powoduje większy ubytek tkanki tłuszczowej niż w przypadku gdy tłuszcze te zastąpi się olejem słonecznikowym.

Witamina D

Ryby morskie takie jak łosoś są nie tylko źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega 3, ale także niezwykle cennej dla naszego zdrowia witaminy D. O związku tym w ostatnich czasach mówi i pisze się coraz więcej, co związane jest z systematycznym odkrywaniem kolejnych jego właściwości oraz skutków niedoboru, które niestety – są niezwykle powszechne. Co Ciekawe badania naukowe wskazują, że u osób z nadwagą i otyłych poziom tej witaminy jest istotnie niższy niż u osób o prawidłowej masie ciała.

Warto wiedzieć, że o ile w większości spożywanych przez nas na co dzień pokarmów witamina D występuje w śladowych ilościach, to łosoś w stugramowej porcji dostarcza około 250 IU tego związku. Literatura naukowa potwierdza, że witamina D pozytywnie wpływa na parametry związane z kontrolą równowagi energetycznej organizmu. Jej niedobory mogą natomiast związane być z nadmierną masą ciała. W badaniach naukowych zauważono, że zwiększenie podaży witaminy D poprzez suplementację w przypadku istniejących niedoborów poprawia efektywność zabiegów żywieniowych ukierunkowanych na redukcję nadmiernej masy ciała, czemu towarzyszy w szczególności ubytek tłuszczu wisceralnego, czyli - zlokalizowanego wewnątrz jamy brzusznej.

Wnioski

Uwzględnienie w diecie ryb morskich takich jak łosoś może okazać się korzystne nie tylko w kontekście profilaktyki chorób układu krążenia o podłożu miażdżycowym, ale także w odniesieniu do pracy nad kompozycją sylwetki. Istnieją solidne przesłanki ku temu by uważać, że regularna konsumpcja ryb morskich pomaga utrzymać prawidłową masę ciała i ułatwia redukcję tłuszczo zapasowego, zwłaszcza – wisceralnej tkanki tłuszczowej. Związane jest to z wysoką zawartością kwasów omega 3, witaminy D, a także – białka.

Produkt tylko z odbiorem osobistym lub dostawą przez kierowcę firmy CYKORIA.

Specyfikacja

Skład: łosoś
Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
Powiązane produkty
Dorsz Czarniak ok. 1kg

Dorsz Czarniak ok. 1kg

28,80 PLN
Polędwica z Dorsza ok. 1kg

Polędwica z Dorsza ok. 1kg

48,00 PLN

Halibut Tusza 1/2kg

49,00 PLN

Karmazyn Filet ze Skórą ok. 1kg

33,00 PLN
Limanda ok.1kg

Limanda ok.1kg

31,00 PLN
Miruna Filet ze Skóra 220-340g

Miruna Filet ze Skóra 220-340g

36,00 PLN

Sandacz ze Skórą ok. 400g

47,00 PLN

Tilapia ok. 250g

24,50 PLN
Tuńczyk Polędwica ok. 2,5kg

Tuńczyk Polędwica ok. 2,5kg

73,50 PLN
Paluszki Krabowe Surimi 250g

Paluszki Krabowe Surimi 250g

18,90 PLN

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera