Miód nektarowo - lipowy (370g) (1)

Miód nektarowo - lipowy (370g)

Miód nektarowo - lipowy (370g)
16,90
PLN
/
słoik
słoik

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

Oferujemy najlepsze miody z terenów gór Świętokrzyskich ekologicznie czystych. Gwarantem dobrej jakości naszych produktów jest autoryzowane laboratorium, nadzór powiatowego lekarza weterynarii, jak również certyfikaty ISO 9001 i HACCP.

Najsmaczniejszy miód lipowy

Miód lipowy uznawany jest przez wielu znawców za najlepszy w smaku miód. Wynika to z jego bogatej zawartości. Miód ten jest trudny w produkcji i zarazem bogaty w składniki wszechstronnie poprawiające nasze zdrowie. Pochodzi on z pyłków kwiatów lipy, których znalezienie bywa trudne, gdyż rzadko można znaleźć większe skupiska tych drzew. Dlatego miód ten jest niezwykle cenny. Jego unikatowość, a także niezwykłe właściwości podkreśla nektar z lipy. Miód lipowy, podobnie jak sam napar z kwiatów lipy posiada właściwości lecznicze. Ma szczególnie korzystny wpływ na dolegliwości górnych dróg oddechowych.

Składniki odżywcze miodu lipowego

W skład miodu lipowego wchodzą olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki i związki goryczowe. Ze względu na różnorodność jego składników znajduje on szerokie zastosowanie zarówno w odżywianiu, jak i w lecznictwie. Jest on uważany za najlepszy środek zwalczający przeziębienie, grypę oraz choroby, podczas których występuje wysoka gorączka. Dzięki wysokiej zawartości olejków eterycznych niszczy drobnoustroje występujące na błonach śluzowych dróg oddechowych. Miód ten działa także przeciwskurczowo, przeciwkaszlowo i wykrztuśnie. Największą grupą związków występujących w miodzie lipowym są węglowodany. Glukoza i fruktoza to cenne źródła energii, które dostarczają około 300 kcal w 100 gramach miodu. W miodzie lipowym można także odnaleźć beta-karoten, który jest odpowiedzialny za jego barwę. Nie brakuje również mikro- i makroelementów, takich jak potas, magnez, chlor, mangan oraz witamin z grupy B. Zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy i enzymów, które niszczą bakterie i drobnoustroje. Wykazuje też działanie antybiotyczne.

Charakterystyka miodu lipowego

W stanie płynnym miód lipowy ma zazwyczaj bardzo jasną barwę, ale może być również zielonkawy lub oliwkowy. Po krystalizacji natomiast staje się kremowy lub złocistożółty. Jego smak jest po chwili delikatnie ostry, a jedzony już po skrystalizowaniu bywa nieco gorzki. Pod względem konsystencji i barwy, w stanie płynnym miód lipowy przypomina olej rycynowy. W wyniku procesu krystalizacji przyjmuje on postać drobnoziarnistą.

 

Stosowany w ostrych przewlekłych przeziębieniach, zapaleniach zatok obocznych nosa, oskrzeli, w chorobach dróg moczowych, anginach, schorzeniach reumatycznych oraz nerwicach. Wykazuje działanie napotne, przeciwgorączkowe, przeciwskurczowe, uspokajające, wykrztuśne, łagodnie moczopędne oraz obniża ciśnienie krwi. Miód lipowy polecany jest w chorobach serca i układu krążenia.

 

Specyfikacja

Skład: Lipowy
Kraj pochodzenia: Polska
Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
Powiązane produkty
Miód Pszczeli 1kg

Miód Pszczeli 1kg

27,00 PLN
 Miód pszczeli  nektarowo- wrzosowy (370g)

Miód pszczeli nektarowo- wrzosowy (370g)

38,90 PLN
Miód nektarowo - gryczany (370g)

Miód nektarowo - gryczany (370g)

16,90 PLN
Miód nektarowo - akacjowy (370g)

Miód nektarowo - akacjowy (370g)

16,90 PLN
Miód nektarowo rzepakowy (370g)

Miód nektarowo rzepakowy (370g)

16,90 PLN
Miód nektarowo - malinowy (370g)

Miód nektarowo - malinowy (370g)

16,90 PLN
Miód nektarowo – słonecznikowy (370g)

Miód nektarowo – słonecznikowy (370g)

16,90 PLN
Miód nektarowo - mniszkowy (370g)

Miód nektarowo - mniszkowy (370g)

16,90 PLN
Miód nektarowo - spadziowy (370g)

Miód nektarowo - spadziowy (370g)

24,90 PLN

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera